Jau otrdien, 29. janvārī “Kustinācijas” tūre, kuras laikā reģionu iedzīvotāji tiek mudināti vairāk nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm, piestās Silenē, bet tālāk plānots doties uz Tērvetes novadu un Ūdrīšiem – atbilstoši nākamajiem vārdu salikuma “Kustinācijas tūre” burtiem (S, T, Ū).

No pērnā gada oktobra pašvaldībās, uzņēmumos, sabiedriskās vietās piestāj Iekustinatori – profesionāli treneri, kas klātesošajiem parāda vienkāršu, bet efektīvu vingrojumu kompleksu un pastāsta, kā kustēties pareizāk, lai uzlabotu pašsajūtu un garastāvokli. Iekustinatori jau viesojušies Kandavā, Ugālē, Salacgrīvā, Tilžā, Ilūkstē, Neretā, Āraišos, Ciblā, Iecavā, Jaunpiebalgā, Alūksnē (K, U, S, T, I, N, Ā, C, I, J, A).

Otrdien, 29. janvārī – Silenē:

  • plkst. 14:00 publisks pasākums Silenes Kultūras namā.

Ceturtdien, 31. janvārī – Tērvetes novadā:

  • 14:00 publisks pasākums Bites bibliotēkā Kroņaucē
  • 17:00 vingrojumi jaunajām māmiņām ar bērniem – publisks pasākums PII “Zvaniņi” telpās, Augstkalnē
  • 18:00 vingrojumi senioriem – publisks pasākums PII “Zvaniņi” telpās, Augstkalnē
  • 18:30 vingrojumi pieaugušajiem uz paklājiņiem – publisks pasākums PII “Zvaniņi” telpās, Augstkalnē.

Piektdien, 1. februārī – Ūdrīšos

  • 14:00 publisks pasākums Ūdrīšu tautas namā.

Pasākumus visi interesenti var apmeklēt bez maksas.

Kustinācijas tūres laikā iedzīvotāji arī paši varēs kļūt par Kustinatoriem – aicinot savus draugus, ģimenes locekļus, radus un kolēģus kustēties biežāk, piemēram, iesaistot Kustinācijas kustībā kaut vienu draugu vai ģimenes locekli – mudinot nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm, organizējot iedvesmojošus pārgājienus, skrējienus, vingrošanu vai daloties pieredzē ar citiem par to, kā izdevies pārvarēt slinkuma urdošās atrunas.

Plašāka informācija par projektu Kustinācija sociālajos tīklos:
Facebook: https://www.facebook.com/KustiNacija/
Draugiem.lv: https://www.draugiem.lv/kustinacija/
Instagram: https://www.instagram.com/kusti_nacija/

Veselības ministrijas kampaņa “Kustinācija” tiek veikta ESF projekta „Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” (Identifikācijas Nr.9.2.4.1/16/I/001) ietvaros.