Interneta vides kampaņa par palīdzības iespējām cilvēkiem, kuri vēlas pārtraukt atkarību izraisošo vielu vai procesu lietošanu.

Ar trīs video palīdzību Veselības ministrija aktualizējusi atbalsta pakalpojumus, kas pieejami cilvēkiem, kuri vēlas pārtraukt atkarību izraisošu vielu un procesu lietošanu. Pakalpojumi un kontakti apkopoti Veselības ministrijas interneta vietnē https://esparveselibu.lv/palidziba-atkariba-narkologija . Visi video, ar kuru palīdzību interneta vietne tiek popularizēta, aplūkojami arī Veselības ministrijas youtube kanālā.

https://www.youtube.com/user/Veselibasministrija/videos

Ņemot vērā atkarības saslimšanas raksturu, šī interneta vides kampaņa aicina un iedrošina atbildes uz savas atkarības ārstēšanu meklēt katram pašam, vienlaikus izmantojot pieejamos pakalpojumus pie speciālistiem, kas strādā ar pierādījumos balstītām metodēm.

Atkarības ir cilvēcei pazīstamas jau sen un, lai gan zinātne un tehnoloģijas pēdējos gadsimtos ir strauji attīstījušās, tomēr atkarību ārstēšanas galvenais ieguldījums joprojām ir paša atkarīgā cilvēka rokās (prātā). Atkarību ārstniecībā izšķirošais ir paša cilvēka darbs ar sevi un sev personīgi derīgās atbalstošās  terapijas meklēšana, kas palīdz ne tikai nelietot vielas vai procesus, bet arī uzlabot savas dzīves kvalitāti.

Ārstēšanās primārais nosacījums ir cilvēka paša vēlme un pilnvērtīga iesaistīšanās savā ārstniecības procesā. Jārēķinās, ka konkrētās ārstniecības un uzturošās terapijas metodes būs jāpiemeklē pašam, ņemot vērā savas fiziskās, psihiskās un garīgās vajadzības. Tomēr, apbruņojoties ar apņēmību un pacietību, kā arī apzinoties, ka jebkura metode ir atbalsts, nevis brīnumlīdzeklis, cilvēkiem tas izdodas.

 Aktivitāte īstenota ar Veselības ministrijas ESF projekta "Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi" (identifikācijas Nr. 9.2.4.1./16/I/001) atbalstu.

Video Url
Video Url
Video Url