Video

  • Izglītojoša filma vecākiem par efektīvu komunikāciju ar bērniem un pusaudžiem Video

    Veselības ministrija kopā ar ekspertiem ir izstrādājusi izglītojošu filmu vecākiem par bērna un pusaudža psiholoģisko attīstību un efektīvu komunikāciju ar bērniem un pusaudžiem psihiskās veselības veicināšanai.
    Filmai ir piecas epizodes. Pirmā epizode “Pirmie neironu savienojumi” veltīta komunikācijai ar bērnu no dzimšanas līdz 2 gadu vecumam, kad īpaši svarīga ir nedalīta vecāku uzmanība bērnam. Vecākiem jāiemācās sadarboties, izprast un vadīt savas emocijas jaunajā dzīves situācijā. Otrajā epizodē “Rotaļa ir dzīve” akcentēta rotaļāšanās nozīme bērniem vecumā no 2 līdz 6 gadiem. Par komunikāciju ar bērniem sākumskolas vecumā vēsta trešā epizode “Sprīdītis”. Šajā vecumposmā aktuālas bažas, kas pārņem vecākus un bērnu, kad viņš sāk skolas gaitas un vēlas kļūt patstāvīgāks. Ceturtā epizode “Pieaugšana” veltīta komunikācijai ar bērnu pamatskolas vecumā – par to, kā notiek atdalīšanās no vecākiem un par pubertātes laika pārmaiņām ķermenī un psihē. Mācību filmas piektajā epizodē “Gandrīz pieaudzis” – par komunikācijā ar bērnu vidusskolas vecumā, kad aktuālas ir gan pirmās romantiskās jūtas, gan karjeras izvēle.
  • Informatīvs video par veselīga uztura pamatprincipiem Video

    Veselības ministrija informatīvās kampaņas par veselīgu uzturu "Augļi, ūdens, dārzeņi – Tavas veselības SUPERVAROŅI" ietvaros ir izstrādājusi informatīvu video skolas vecuma bērnu vecākiem.
    Video skaidro veselīga uztura pamatprincipus, īpaši uzsverot nepieciešamību ikdienas uzturā iekļaut 5 porcijas dārzeņu, augļu un ogu, kā arī dzert ūdeni.
  • Mācību filma pusaudžiem par narkotiskajām vielām un to radītajām sekām Video

    Veselības ministrija kopā ar ekspertiem ir izstrādājusi mācību filmu pusaudžiem par narkotiskajām vielām un to radītajām sekām.
    Mācību filmu veido divas epizodes. Pirmajā epizodē "Vielas un atkarības" narkoloģe Inga Landmane sniedz skaidrojumus par populārāko narkotisko vielu nelabvēlīgo ietekmi uz veselību, psihisko stāvokli, uzvedību, atkarību veidošanās mehānismiem un lietošanas sekām. Otrajā epizodē "Kā palīdzēt pateikt "nē" narkotikām" psihoterapeits Artūrs Miksons analizē atkarību mehānismu, to, ko cilvēki meklē narkotikās un sniedz padomus, kā jaunietim pateikt “nē” narkotisko vielu lietošanai, nekļūstot apsmietam un atraidītam. Filma sniedz informāciju arī par to, kur meklēt palīdzību un atbalstu atkarību jautājumos.
  • Mācību filma "Ceļojums veselīgā uztura pasaulē" 4. epizode Video

    Ceturtajā epizodē “Neveselīgu uzkodu (našķu) un saldināto dzērienu lietošanas kaitējums un veselīgas alternatīvas” tiek stāstīts par neveselīgu uzkodu un saldināto dzērienu lietošanas kaitīgumu cilvēka veselībai, kā arī tiek doti dažādi risinājumi, ar ko aizstāt neveselīgos produktus, un kā veselīgus našķus var pagatavot mājās. Tāpat tiek noskaidrots, ka labākais našķis aug dārzā, bet slāpes vislabāk remdē tīrs ūdens. Bērniem tiek skaidrots, ka pārlieku liela cukura daudzuma uzņemšana var kaitēt sirdij, ķermeņa svaram, miegam, garastāvoklim, kā arī tas, kā veidojas cukura atkarība.
  • Mācību filma "Ceļojums Veselīgā uztura pasaulē" 3. epizode Video

    Trešajā epizodē “Apēd varavīksni” skolēni tiek iepazīstināti ar augļu un dārzeņu patērēšanas nozīmīgumu, nepieciešamību tos dažādot uzturā, kā arī tiek atklāts noslēpums produkta krāsas saistībai ar tā sastāvā esošajām labajām vielām – jau pēc krāsas vien var noteikt, kādu labumu konkrētais auglis, dārzenis vai oga dos cilvēka veselībai. Filmā tiek noskaidrots arī fakts, ka neskatoties uz to, ka daudzi augļi un dārzeņi veikalā ir pieejami visu cauru gadu, tomēr visvērtīgākie ir sezonai atbilstošie augļi un dārzeņi.
  • Mācību filma "Ceļojums Veselīgā uztura pasaulē" 2. epizode Video

    Otrajā epizodē “Brokastu ēšanas nozīmīgums” tiek skaidrots brokastu ēšanas nozīmīgums, jo nereti laika trūkuma dēļ tās tiek izlaistas vai arī aizstātas ar neatbilstošām alternatīvām, kas nenodrošina bērnu organismu ar visu tam nepieciešamo. Tādēļ epizodē tiek stāstīts par to, ka veselīgas brokastis dod enerģijas lādiņu un sagatavo cilvēku dienas gaitām. Enerģijas uzņemšanai filmā tiek izmantots auto tēls – Kabačauto, kas uzskatāmi parāda to, ka bez enerģijas (degvielas) tālu tikt nav iespējams. Vēl epizodes gaitā tiek uzsvērti parādīts, ka ēšanas laiks pieder tikai ēšanai un visas mobilās ierīces vai citi uzmanību novēršanas priekšmeti ir jānoliek malā.