ES NAP logo

 

Video

 • Lekcija vecākiem "Manam bērnam būs sekss" Video

  Lekcija "Manam bērnam būs sekss" izstrādāta Veselības ministrijas sabiedrības informēšanas kampaņas par seksuālās un reproduktīvās veselības veicināšanu “Cik brīvi Tu runā seksa valodā? Par veiklu valodu!” ietvaros. Lekcijas saturs veidots 15-18 gadīgu jauniešu vecākiem un sniegs gan nepieciešamās zināšanas, gan iedrošinājumu sarunāties ar savu bērnu par seksu, tādējādi palīdzot jauniešiem veidot cieņpilnas un atbildīgas attiecības, kā arī izpratni, kas ir seksuālās un reproduktīvās veselības riski un kā no tiem izsargāties.
  Lekcijas autore un vadītāja ir Latvijas Universitātes Psiholoģijas nodaļas vadītāja asociētā profesore Ieva Stokenberga.
 • Mācību filma skolēniem par seksuālo un reproduktīvo veselību Video

  Veselības ministrija kopā ar ekspertiem ir izstrādājusi mācību filmu 5. -12. klašu skolēniem par seksuālo un reproduktīvo veselību. Filma ietver svarīgākos jautājumus, kas nodarbina meitenes un zēnus dzimumnobriešanas posmā, tajā skaitā, jautājumus par fizioloģiskajām pārmaiņām ķermenī un pirmajām dzimumattiecībām.
  Mācību filmai ir trīs epizodes. Pirmā epizode “Kļūstam par sievietēm” paredzēta 5.-7.klašu izglītojamiem. Tajā runāts par svarīgo meitenēm 11-13 gadu vecumā – menstruāciju sākšanos un ar to saistītajām hormonālajām izmaiņām. Otrajā epizodē “Kļūstam par vīriešiem”, kura paredzēta 5.-7. klašu izglītojamiem, akcentētas izmaiņas, ko piedzīvo zēni 11-13 gadu vecumā, tajā skaitā, jautājumi par dzimumorgānu anatomiju. Trešā epizode “Veidojam attiecības”, kura paredzēta 8.-12. klašu izglītojamiem, pievēršas ķermeņa izpētīšanai, pirmajām dzimumattiecībām, kontracepcijas nozīmei, kā arī drošam seksam un iemesliem, kāpēc svarīgi izvairīties no seksuāli transmisīvajām infekcijām.
 • Kampaņas "Cik brīvi Tu runā seksa valodā? Par veiklu valodu!" filma pieaugušajiem Video

  Veselības ministrija kopā ar ekspertiem izstrādājusi izglītojošu filmu pieaugušajiem, kurā ar praktisku dzīves situāciju izspēli un humora dzirksti tiek skaidrotas izplatītas situācijas un mīti, ar kuriem pieaugušie var saskarties seksuālās un reproduktīvās veselības jomā. Izglītojošā filma ir tapusi informatīvās kampaņas “CIK BRĪVI TU RUNĀ SEKSA VALODĀ? PAR VEIKLU VALODU!” ietvaros.
 • Seminārs "Vesela Latvija": Veiksmīga komunikācija un pieeja izglītojamajiem par seksuālo un reproduktīvo veselību saistītiem jautājumiem Video

  Seminārā "Vesela Latvija" Nacionālā Veselību veicinošo skolu tīkla koordinatoriem uzstājas lektore Rita Kubuliņa.

  Divu dienu seminārs noritēja 2020. gada 25. un 26. augustā un tika organizēts Veselības ministrijas īstenotā ESF projekta “Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” ietvaros (ESF identifikācijas Nr.9.2.4.1./16/I/001).
 • Seksuālā un reproduktīvā veselība (1.-6. klasei) Video

  Video lekcija no Veselības ministrijas rīkotajām apmācībām izglītības iestāžu pedagogiem par veselības izglītības jautājumiem darbā ar 1.-6. klases skolēniem.