ESF logo

Video

 • Informatīvs video par veselīga uztura pamatprincipiem Video

  Veselības ministrija informatīvās kampaņas par veselīgu uzturu "Augļi, ūdens, dārzeņi – Tavas veselības SUPERVAROŅI" ietvaros ir izstrādājusi informatīvu video skolas vecuma bērnu vecākiem.
  Video skaidro veselīga uztura pamatprincipus, īpaši uzsverot nepieciešamību ikdienas uzturā iekļaut 5 porcijas dārzeņu, augļu un ogu, kā arī dzert ūdeni.
 • Mācību filma "Ceļojums veselīgā uztura pasaulē" 4. epizode Video

  Ceturtajā epizodē “Neveselīgu uzkodu (našķu) un saldināto dzērienu lietošanas kaitējums un veselīgas alternatīvas” tiek stāstīts par neveselīgu uzkodu un saldināto dzērienu lietošanas kaitīgumu cilvēka veselībai, kā arī tiek doti dažādi risinājumi, ar ko aizstāt neveselīgos produktus, un kā veselīgus našķus var pagatavot mājās. Tāpat tiek noskaidrots, ka labākais našķis aug dārzā, bet slāpes vislabāk remdē tīrs ūdens. Bērniem tiek skaidrots, ka pārlieku liela cukura daudzuma uzņemšana var kaitēt sirdij, ķermeņa svaram, miegam, garastāvoklim, kā arī tas, kā veidojas cukura atkarība.
 • Mācību filma "Ceļojums Veselīgā uztura pasaulē" 3. epizode Video

  Trešajā epizodē “Apēd varavīksni” skolēni tiek iepazīstināti ar augļu un dārzeņu patērēšanas nozīmīgumu, nepieciešamību tos dažādot uzturā, kā arī tiek atklāts noslēpums produkta krāsas saistībai ar tā sastāvā esošajām labajām vielām – jau pēc krāsas vien var noteikt, kādu labumu konkrētais auglis, dārzenis vai oga dos cilvēka veselībai. Filmā tiek noskaidrots arī fakts, ka neskatoties uz to, ka daudzi augļi un dārzeņi veikalā ir pieejami visu cauru gadu, tomēr visvērtīgākie ir sezonai atbilstošie augļi un dārzeņi.
 • Mācību filma "Ceļojums Veselīgā uztura pasaulē" 2. epizode Video

  Otrajā epizodē “Brokastu ēšanas nozīmīgums” tiek skaidrots brokastu ēšanas nozīmīgums, jo nereti laika trūkuma dēļ tās tiek izlaistas vai arī aizstātas ar neatbilstošām alternatīvām, kas nenodrošina bērnu organismu ar visu tam nepieciešamo. Tādēļ epizodē tiek stāstīts par to, ka veselīgas brokastis dod enerģijas lādiņu un sagatavo cilvēku dienas gaitām. Enerģijas uzņemšanai filmā tiek izmantots auto tēls – Kabačauto, kas uzskatāmi parāda to, ka bez enerģijas (degvielas) tālu tikt nav iespējams. Vēl epizodes gaitā tiek uzsvērti parādīts, ka ēšanas laiks pieder tikai ēšanai un visas mobilās ierīces vai citi uzmanību novēršanas priekšmeti ir jānoliek malā.
 • Mācību filmas "Ceļojums Veselīgā uztura pasaulē" 1. epizode Video

  Pirmajā epizodē “Ceļojums Veselīgā uztura pasaulē” skolēni “aizceļo” uz veselīga uztura pasauli un tajā tiek paskaidrots, ka veselīgs uzturs dod spēku visam, kas katram bērnam patiešām ir svarīgs, skaidrojot sakarības starp produktiem un to sastāvā esošajām vielām – olbaltumvielām, ogļhidrātiem, vitamīniem, šķiedrvielām, minerālvielām un vitamīniem.
 • Seminārs "Vesela Latvija": Veselīga uztura veicināšana bērnu un jauniešu vidū Video

  Semināra "Vesela Latvija" Nacionālā Veselību veicinošo skolu tīkla koordinatoriem “Vesela Latvija” uzstājas lektore Gundega Rudzīte-Aņiščenko.

  Divu dienu seminārs noritēja 2021. gada 18. un 19. martā un tika organizēts Veselības ministrijas īstenotā ESF projekta "Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi" ietvaros (ESF identifikācijas Nr.9.2.4.1./16/I/001).