"Kustinācija" treneri iedvesmojuši tūkstošiem bērnu apgūt kustību “superspējas”

Vairāku mēnešu garumā tika īstenota Vislatvijas skolu programma, iedvesmojot daudzu pirmsskolas izglītības iestāžu un skolu audzēkņus būt fiziski aktīvākiem ikdienas, mācot kustēties pareizi un regulāri. Kampaņas “Kustinācija” treneri vadīja paraugnodarbības 285 iestādēs: 66 skolās un 194 pirmsskolas izglītības iestādēs gan Rīgā, gan novados.

Visām Latvijas skolām un pirmskolas izglītības iestādēm arī tika nosūtīti vingrojumu kompleksi, ko kampaņai “Kustinācija” izstrādāja treneris Viktors Lācis, fizioterapeits Mareks Osovskis un sporta ārste Sandra Rozenštoka.

Šie vingrojumi ne tikai ļauj attīstīt kustības, līdzsvaru un spēku, bet arī rotaļīgā formā bagātina bērnu fantāziju un mudina vērot dabu, piemēram, iejusties superlāča, kucēna, ultravardes lomā vai sajusties kā atlētam no tālas galaktikas. Visus vingrojumus var lejuplādēt šeit http://esparveselibu.lv/nacionalie/par-kampanu-kustinacija/.

Trenere Anete Kopštāla – Kupe dalās pieredzē: “Satiekot bērnus dārziņos, jūtams liels entuziasms kustēties. Viņi ir aktīvi jau no dabas, un vecāku uzdevums to ir neapslāpēt, bet gan tieši pastiprināt. Mēs visi kopā apgūstam kustības spēles veidā, trenējot superspējas, un bērni ar lielu aizrautību vēlas tās apgūt. Kad nodarbības noslēgumā vaicāju bērniem, vai viņiem patika spēle un vai turēs solījumu turpmāk arī būt par kustinatoriem un izkustināt gan ģimeni, gan draugus, tad saņēmu pārliecinošu un vienbalsīgu JĀ!” Trenere pauž cerību, ka vingrinājumu kartīšu komplekts arī pēc nodarbības nekrās putekļus plauktā, bet gan vecāku pamudināti bērni šo spēli ik pa laikam izspēlēs arī mājās, vai audzinātāju pamudināti dārziņā.

Kampaņas īstenotāji norāda, ka īpaši svarīgi kustēties vismaz 30 minūtes piecas reizes nedēļā pieaugušajiem un stundu dienā bērniem ir digitālo iespēju laikā, kad lielu daļu savas dienas cilvēki pavada sēdus un lūkojoties datoru, telefonu un TV ekrānos. Mudinot kustēties regulāri, mēs vēlamies akcentēt, ka fiziskās aktivitātes ir veids, kā rūpēties par savu veselību un arī atrast jaunus draugus.

Kampaņa