Ziedoņdārzā notiks informatīvās kampaņas “Pārvērt pārdrošību par drošību!” noslēguma pasākums

Pusotru gadu – kopš 2022. gada pavasara ir noritējusi informatīvā kampaņa “Pārvērt pārdrošību par drošību!”, ikvienam skaidrojot traumatisma riska faktorus, ar kuriem bērni sastopas mājās un ārpus tām. Plaši skaidrots, kā novērst traumatismu un kā rīkoties, ja trauma notikusi. Aicinām 2023. gada 25. augustā plkst. 12.00 apmeklēt kampaņas noslēguma pasākumu un Bērnu drošības sporta spēles pēc tā.

“Traumatisms ir problēma, kuras risinājums bieži vien ir pieaugušo rokās – uzmanot bērnus un vidi tiem apkārt, rādot labu piemēru un izrunājot bīstamas situācijas, daudzas nelaimes var novērst, pirms tās notiek. Informatīvā kampaņa atgādināja jau it kā zināmo caur izglītojošām un izklaidējošām aktivitātēm, turklāt visā Latvijā. Veselības ministrijas un kampaņas partneru aicinājums gan šajā akcijā, gan vienmēr – būt vērīgiem, nepieļaut pārdrošas situācijas, lai visu vecumu bērnu ikdiena gan mājās, gan ārpus tām, būtu droša,” uzsver kampaņas rīkotāji.

Kampaņas “Pārvērt pārdrošību par drošību!” laikā publicēti skaidrojoši raksti, izdota video sērija, informatīvais buklets un instrukcija jaunajiem vecākiem “Pārbaudīsim māju!”, daudzās pilsētās visā Latvijā viesojusies mobilā darbnīca “Bērnam droša māja” un tematiskās sporta spēles.

Kopumā notikušas 56 sporta spēles – 32 ārtelpās un 24 izglītības iestādēs. Sākotnēji plānoto spēļu vietā – 12 pagājušā gada vasarā un 12 šovasar – noticis daudz vairāk spēļu. Reaģējot uz bērnu, vecāku un pašvaldību pieprasījumu, rīkotas 24 papildspēles skolās un vēl astoņas ārtelpās šī gada augustā. Lai gan šonedēļ priekšā vēl divas spēles, jau droši var apgalvot, ka spēlēs kopumā būs piedalījušies gandrīz 10 000 bērnu. Sportiskajās aktivitātēs iesaistījušies dalībnieki Cēsīs, Daugavpilī, Rīgā, Jelgavā, Liepājā, Rēzeknē, Brocēnos, Valmierā, Balvos, Ogrē, Alūksnē, Kuldīgā un citviet.

Savukārt mobilā darbnīca “Bērnam droša māja” veikusi 59 izbraukumus visā Latvijā (līdz augusta beigām būs notikusi 61 darbnīca), iesaistot vismaz 2000 cilvēku – gan bērnus, gan pieaugušos. Tā bijusi kā izglītojošs papildinājums sporta spēlēm, kā arī viesojusies atsevišķi tādās pilsētās kā Ludza, Valka, Gulbene, Dagda, Pāvilosta, Tērvete, Mazsalaca, Jaunpils, Ikšķile un citviet.

Noslēguma pasākumā piedalīsies:

  • Veselības ministrijas (VM) parlamentārā sekretāre Ilze Ortveina;
  • VSIA ”Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” virsārste Renāte Snipe;
  • kampaņas vēstnese, divu bērnu mamma Alise Avota;
  • sporta spēļu rīkotājs Atis Sīlis.

Pasākuma vadītāja: TV moderatore Lelde Ceriņa.

Noslēguma pasākums notiks klātienē Ziedoņdārza parkā Rīgā, A.Čaka ielā 100, tas sāksies plkst. 12.00 un tiešraidē būs vērojams VM Facebook lapā https://www.facebook.com/VeselibasMinistrija.

Publicitātes nolūkos pasākums tiks fotografēts un filmēts.

Kampaņas “Pārvērt pārdrošību par drošību!” mērķis ir izglītot un informēt dažāda vecuma bērnus, viņu vecākus un citus pieaugušos par drošību, biežāko traumu veidiem katrā vecumposmā, traumu gūšanas apstākļiem un profilakses pasākumiem, lai samazinātu bērnu traumatismu Latvijā.

Visi kampaņas informatīvie materiāli pieejami VM tīmekļvietnē www.esparveselibu.lv un Bērnu slimnīcas tīmekļvietnēs www.bkus.lv un www.veselapasaule.lv. Kampaņas aktualitātes tiek atspoguļotas arī sociālo mediju kontos:

https://www.facebook.com/VeselibasMinistrija

https://www.facebook.com/bernuslimnica

Kampaņa tapusi pēc VM, Bērnu slimnīcas un Slimību profilakses un kontroles centra iniciatīvas un tiek īstenota Eiropas Sociālā fonda projekta “Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” (identifikācijas Nr. 9.2.4.1/16/I/001) ietvaros.