Koronavīruss: Īpašas piesardzības pasākumi attiecas arī uz iebraucējiem no Itālijas Emīlijas–Romanjas un Pjemontas apgabaliem, Japānas un Singapūras

Ir paplašināts teritoriju saraksts, uz kurām attiecas īpašas piesardzības pasākumi saistībā ar koronavīrusa izplatību, kā arī mainīta kārtība, kādā nodrošinās laboratorisko izmeklēšanu, ja būs aizdomas par saslimšanu ar koronavīrusa izraisīto COVID–19.

Īsumā:

  • Īpaši piesardzības pasākumi attieksies arī uz Itālijas Emīlijas – Romanjas un Pjemontas apgabaliem, Japānu un Singapūru.
  • Analīzes izmeklējumu veikšanai vieglu saslimšanas simptomu gadījumā ārstniecības persona paņems bez  pacienta stacionēšanas.
  • Informācija par izmeklējumu rezultātiem tiks sniegta 24 stundu laikā.
  • Saslimšanas gadījumā SPKC uzsāks epidemioloģisko izmeklēšanu. 

Īpaši piesardzības pasākumi ir attiecināti uz personām, kuras ir atgriezušās no Itālijas Lombardijas, Veneto, Emīlijas–Romanjas un Pjemontas apgabaliem, Japānas, Singapūras, Dienvidkorejas, Irānas un Ķīnas. 

Turpmāk personām, kuras ir atgriezušās no minētajām teritorijām un kurām 14 dienu laikā pēc atgriešanās ir parādījušies viegli saslimšanas simptomi – paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, – ir jāzvana uz 113, bet analīžu veikšanai šīs personas netiks uzreiz vestas uz Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu (RAKUS) vai Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu (BKUS).

Tā vietā pie cilvēka ar vieglas elpceļu infekcijas pazīmēm vienas dienas laikā dosies ārstniecības persona, kura paņems analīžu materiālu laboratoriskai pārbaudei, bet cilvēks paliks mājās.

Ja būs smagas elpceļu infekcijas pazīmes, tostarp apgrūtināta elpošana, NMPD šo cilvēku nogādās stacionārā. 

Par izmeklējumu rezultātiem laboratorija informēs pacientu un Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC). Informāciju par izmeklējumu rezultātiem tiks sniegta 24 stundu laikā. 

  • Ja izmeklējumu rezultāti uz COVID–19 būs negatīvi, cilvēkam tiks noteikts mājas režīms līdz pilnīgai slimības pazīmju izzušanai. Pēc telefoniskas saziņas ģimenes ārsts izsniegs darbnespējas lapu.
  • Ja izmeklējumu rezultāti apstiprinās saslimšanu ar COVID–19, NMPD pacientu nogādās RAKUS vai BKUS. 
  • Saslimšanas gadījumā SPKC uzsāks epidemioloģisko izmeklēšanu un apzinās iespējamās kontaktpersonas, kas varētu būt bijušas saskarsmē ar saslimušo.

Kā turpmāk strādās NMPD?

NMPD brigādes, kas dosies paņemt analīžu materiālus laborotorai izmeklēšanai, strādās katru dienu no pulksten 8:00 līdz 22:00, un uz šo brigāžu darbu netiks attiecināti Ministru kabineta noteikumos noteiktie NMPD brigāžu ierašanās laiki uz izsaukumiem dzīvībai bīstamās situācijās.

Analīžu materiālu piegāde laboratorijai notiks atkarībā no brigādei izstrādātā loģistikas maršruta un darba apjoma. Informāciju par izmeklējumu rezultātiem tiks sniegta 24 stundu laikā.