Četru raidījumu ciklā iepazīstina ar infekcijas slimībām un to vēsturi

Lai sabiedrībā veicinātu izpratni par infekcijas slimībām, vakcīnām un to nozīmi infekcijas slimību izplatības ierobežošanā, tapis informatīvi izglītojošs četru raidījumu cikls. Raidījumos galvenokārt no vēsturiskā rakursa atspoguļota informācija par infekcijas slimībām, tostarp Covid-19 infekciju, Latvijā un pasaulē.

Sabiedrībā pastāv dažādi uzskati par vakcināciju. Pētījumu centra SKDS veiktajā pētījumā par sabiedrības attieksmi pret Covid-19 noskaidrots, ka cilvēki, kuri negrib vakcinēties pret Covid-19, kā galvenos iemeslus, kas attur no vakcinācijas, min – grib redzēt, kā vakcīna darbojas (kādas ir blaknes), uzskata, ka piedāvātās vakcīnas ir nepietiekami pārbaudītas, kā arī vēlas iegūt vairāk informācijas par vakcīnām un to sastāvu.

Pieejama, atbilstoša un pietiekama informācija ir pamats tam, lai iedzīvotāji varētu izvēlēties pieņemt savai un sabiedrības veselībai labvēlīgu lēmumu, tāpēc ir izveidots četru raidījumu cikls, kurā atspoguļota informācija par infekcijas slimībām, tostarp Covid-19 infekciju, Latvijā un pasaulē.

Raidījuma 1. sērija veltīta infekcijas slimību vēsturei. Tajā stāstīts par to, kas ir infekcijas slimības, kā tās izplatās un ar kādām epidēmijām vēsturē saskārušies Latvijas teritorijā dzīvojošie. 2. sērija veltīta epidēmiju ierobežošanas un profilakses tematiem, skaidrojot, kā senatnē notikusi infekcijas slimību ierobežošana un kas tai kopīgs ar mūsdienām. Raidījumu cikla 3. sērijā eksperti sniedz skaidrojumu par vakcīnām - kā tās darbojas, kas ir vakcīnu sastāvā un pret kādām infekcijas slimībām nepieciešams vakcinēties. Noslēdzošais raidījums – 4. sērija, vēsta par infodēmiju jeb informācijas nozīmi infekcijas slimību ierobežošanā.

Visi raidījumi skatāmi tiešsaistē – TV24 raidījumu arhīva sadaļā “Ceļojums pagātnē”.

Raidījumi tapuši Eiropas Sociālā fonda projekta “Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” (identifikācijas Nr. 9.2.4.1/16/I/001) ietvaros.