kustinācija

 • Atspēkojam mītus: Tā-ā-āds slinkums no rīta celties agrāk Video

  Kampaņa
  Pieradini sevi celties agrāk pakāpeniski – tas noteikti būs vieglāk. Izvirzi sev mērķi, ko vari sasniegt soli pa solim – piecelies kaut minūti vai divas agrāk, lai būtu laiks rīta vingrošanai. Enerģisks rīts ir labs dienas sākums. Ja tev labāk patīk kustēties pēcpusdienā vai vakarpusē, kāpēc gan ne? Ko saki par šādu kustību? Noskaties video!
 • Atspēkojam mītus: Nezinu, kā pareizi sākt skriet Video

  Kampaņa
  Pirms sāc skriet, vēlams iesildīties un konsultēties ar speciālistu. Ne katrs ir dzimis maratonists un ne katrs drīkst piedalīties garo distanču skrējienos. Arī intensīva pastaiga ir ļoti labs veids, kā izkustēties. Pēc skrējiena vari izmēģināt video parādīto vingrojumu.
 • Atspēkojam mītus: Ūdens baseinā ir pārāk auksts, brrr! Video

  Kampaņa
  Pirms peldes iesildies, tad ūdens nešķitīs tik auksts. Peldēšana ir ļoti veselīga un efektīva. Ja tomēr ūdens šķiet par aukstu, izvēlies citas sev piemērotākas aktivitātes, piemēram, nūjošanu, skriešanu vai kādu cīņas sportu. Lūk, vingrojums, kā vari iesildīties pirms peldes!
 • Atspēkojam mītus: Es nekādi nevaru iesākt kustēties - vienmēr kaut kas cits darāms Video

  Kampaņa
  Sāc ar reāli īstenojama mērķa izvirzīšanu. Ja mērķis būs pārāk sarežģīts, var gadīties atmest ar roku. Tāpēc sāc kustēties pakāpeniski un tev iepatiksies kustēties biežāk un ilgāk. Iespējams e-pasta vēstuļu vai sazvanīšanās vietā vari satikties ar draugiem vai kolēģiem un kopā izkustēties? Ierosini dienas vai nedēļas izaicinājumu, piemēram, apgūsti video parādīto vingrojumu.
 • Atspēkojam mītus: Es labāk fiziskās aktivitātes skatos televīzijā Video

  Kampaņa
  Tu vari sekot līdzi sportam TV ekrānā, taču tavs elks sportists novērtētu arī to, ka pats esi fiziski aktīvs. Sarīko kādas sacensības ar citiem sporta faniem, piemēram, basketbola, galda tenisa vai badmintona turnīru. Lūk, šādi varat izkustēties kopā - noskaties video!
 • Atspēkojam mītus: Mani ļoti kaitina mūzika, kas skan treniņu zālē Video

  Kampaņa
  Kustēties var arī ārpus trenažieru zāles, piemēram, svaigā gaisā vai mājās. Sportojot izvēlies mūziku, kas tev patīk un uzmundrina. Esi pats sev dīdžejs! Pamēģini šādu vingrojumu, kuram nav nepieciešams daudz vietas un to vari veikt jebkur.
 • Atspēkojam mītus: Ilgi slimoju. Nespēju saņemties atsākt sportot Video

  Kampaņa
  Kustība var uzlabot veselību un dzīvesprieku. Tas ir svarīgs posms arī atveseļojoties. Nesasteidz neko un nepārpūlies - konsultējies ar speciālistu. Sāc ar garākām pastaigām, palielini intensitāti pakāpeniski, veic dažus stiepšanās vingrojumus. Piemērs arī šajā video.
 • Atspēkojam mītus: Trenējoties mani mati izskatās šausmīgi Video

  Kampaņa
  Tavi mati ir tavas pašsajūtas spogulis, taču kustība ir veselīga dzīvesveida pamats. Atrodi to frizūru, kas tev ļauj justies labi arī kustoties – saņem matus ar sprādzi vai gumiju, skrējiena laikā uzliec cepurīti vai pretsviedru lentu. Pēc fiziskajām aktivitātēm varēsi atkal saposties. Pamēģināsim šo kustību? Noskaties video!
 • Atspēkojam mītus: Jo ilgāk guļu, jo vairāk negribas celties un kustēties Video

  Kampaņa
  Kuram gan nepatīk ilgāk pagulēt? Pieceļoties no gultas, izstaipies. Kustoties organismā palielinās endorfīna jeb tā saucamā laimes hormona izstrāde. Būs vairāk prieka, vairāk enerģijas.
 • Atspēkojam mītus: Tas ir tik grūti – jau pēc 3 minūtēm dur sānos Video

  Kampaņa
  Lai nedurtu sānos, ir svarīgi pareizi elpot: ieelpa un mazliet garāka izelpa slodzes brīdī. Ja nejūties droši kustoties, konsultējies ar speciālistiem un atrodi savai veselībai piemērotākās fiziskās aktivitātes. Svarīgi ir pareizi elpot un iesildīties. Noskaties video un uzzini, kā!
 • Atspēkojam mītus: Man šķiet, ka visi mani apsmej. Kā lai sāku kustēties? Video

  Kampaņa
  Visgardāk smejas tas, kurš smejas pēdējais. Kustība sniedz pārliecību par sevi. Galvenais ir pārvarēt šo pirmo barjeru un izvirzīt sev mērķi sākt kustēties regulāri, biežāk un pareizāk. Domā par to, ko tu vari un gribi panākt, nevis to, ko tu nevari.
 • Atspēkojam mītus: Neredzu jēgu kustēties, tas tāpat neko nedos Video

  Kampaņa
  Izkustēšanās dod enerģijas lādiņu smadzenēm un visam ķermenim. Tā ir arī iespēja iegūt jaunus draugus. Vai esi mēģinājis pusdienu pārtraukumā kārtīgi izstaigāties? Atstāj auto stāvvietā un dodies kaut nelielā pastaigā! Sajuti spēka pieplūdumu? Atceries arī regulāri izstaipīties, piemēram, ja strādā ar datoru, pamēģini šo vingrojumu.
 • Atspēkojam mītus: Treniņu zāle ir par tālu. Tuvumā nav bezmaksas autostāvvietu Video

  Kampaņa
  Treniņu zāle nav vienīgā vieta, kur izkustēties. Varbūt tev labāk patīk pārgājieni, skrējiens vai pietupieni? Pamēģini, piemēram, šo stiepšanās vingrojumu tepat mājās!
 • Atspēkojam mītus: Visu laiku strādāju. Man vispār nav laika! Video

  Kampaņa
  Ja dienā veltīsi vien pusstundu fiziskām aktivitātēm, tev paliks vēl 23,5 stundas darbam, miegam, ēšanai un citām lietām. Ja būsi izkustējies, strādāsi efektīvāk, jo smadzenēm ir vajadzīgs skābeklis. Šodien vari pamēģināt izaicinājumu – neizmanto liftu, bet saskaiti pakāpienus darbavietā vai mājās. Ja strādā pie datora, atceries izstaipīties ik pa divām stundām un iesaki to arī kolēģiem.
 • Atspēkojam mītus: Man nepiestāv treniņtērps Video

  Kampaņa
  Ikvienam piestāv apņēmība un vēlme izkustēties. Mūsdienās treniņtērpi ir tik dažādi – katrs var atrast sev piemērotāko. Taču, lai sāktu kustēties, nav obligāti vajadzīgs treniņtērps. Uzvelc ērtas drēbes un dodies izkustēties!
 • Atspēkojam mītus: Vakaros ir tumšs. Kāda pastaiga? Video

  Kampaņa
  Pastaiga vakaros kopumā ir ļoti veselīga aktivitāte, un tā uzlabo arī miegu. Ja nepatīk tumsa, izkustēties var no rīta vai pusdienpauzē, kā arī iekštelpās. Kā būtu ar apņemšanos vismaz vienu nedēļu veikt rīta rosmi vai iemācīties jaunus dejas soļus? Iespējams, tev iepatiksies un gribēsi izkustēties arvien biežāk. Šajā video - aktivitāte, ko vari izmēģināt jau šobrīd.