COVID-19 iekļauj reģistrējamo infekcijas slimību sarakstā

Jaunā koronavīrusa izraisītā saslimšana COVID-19 ir iekļauta Latvijā reģistrējamo infekciju sarakstā kā bīstama infekcijas slimība. Līdz šim COVID-19 tika reģistrēta kā cita no jauna parādījusies bīstama infekcijas slimība, jo pirmās ziņas par vīrusa uzliesmojumu Ķīnā parādījās 2019. gada beigās.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) jau šobrīd veic COVID-19 infekcijas slimības reģistrāciju un epidemioloģisko izmeklēšanu, taču bija nepieciešams precizēt atbilstošos noteikumus*. Noteikumos nostiprināta arī laboratoriskā izmeklēšanas metode, kā tiek diagnosticēta saslimšana ar jauno koronavīrusu SARS-CoV-2. 

Vienlaikus reģistrējamo infekcijas slimību sarakstā iekļauta arī Čikungunjas vīrusslimība un Zikas vīrusslimība (tai skaitā iedzimta Zikas vīrusslimība).

Ar noteikumu grozījumiem ir papildinātas arī SPKC epidemiologu tiesības organizēt pacientu klīnisko paraugu iegūšanu un to piegādi uz Nacionālo references laboratoriju, kā arī citas funkcijas. Tāpat izmaiņas veiktas attiecībā uz HIV, sifilisa un B hepatīta diagnostiku.

*Ministru kabineta 1999. gada 5. janvāra noteikumi Nr. 7 Infekcijas slimību reģistrācijas kārtība.