Kā rīkoties, atgriežoties no koronavīrusa skartajām valstīm vai teritorijām

Iedzīvotājiem, kuri šobrīd plāno doties uz koronavīrusa skartajām valstīm vai teritorijām, uz kurām attiecināti īpaši piesardzības pasākumi – Ķīnu, Dienvidkoreju, Irānu, Japānu, Singapūru, kā arī Itālijas Lombardijas, Veneto, Emīlijas – Romanjas un Pjemontas apgabaliem, speciālisti iesaka izvērtēt ceļojuma nepieciešamību un ceļojuma laikā ievērot vispārējos profilakses pasākumus, kā arī sekot līdzi vietējo varas iestāžu norādījumiem.

Ceļotājiem, kuri atgriežas no šīm vietām, jānovēro sava veselība turpmākās 14 dienas. Parādoties saslimšanas simptomiem – paaugstinātai ķermeņa temperatūrai, klepum, rīkles iekaisumam, apgrūtinātai elpošanai u.c.:

  • jāierobežo kontaktus ar ģimenes locekļiem un citām personām,
  • nekavējoties jāzvana 113 Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam,
  • jāinformē NMPD ārstniecības personas par simptomiem un ceļojumu uz koronavīrusa skartajām valstīm vai teritorijām.

Ja bērns pēdējo 14 dienu laikā bija ceļojumā kādā no koronavīrusa izraisītās slimības COVID–19 skartajām valstīm vai teritorijām, speciālisti iesaka:

  • bērnam neapmeklēt izglītības iestādi;
  • vecākiem sazināties ar ģimenes ārstu;
  • sadarbībā ar ģimenes ārstu novērot bērna veselību 14 dienas pēc ceļojuma.

Ja minētajā laika periodā akūtas augšējo elpceļu infekcijas slimības simptomi nav parādījušies, bērnam atļauts apmeklēt izglītības iestādi ar ģimenes ārsta izziņu.

Ja simptomi parādās, nekavējoties jāzvana 113 un jāinformē ārstniecības personu par simptomiem un to, ka bērns bijis ceļojumā uz vīrusa skartu teritoriju.

Izglītības iestāžu vadītāji tiek aicināti apzināt iespējamus gadījumus, kad bērni devušies ceļojumā uz vīrusa skartajām teritorijām, uz kurām noteikti īpaši pasākumi un informēt bērnu vecākus par minētajām rekomendācijām.

Līdz šim Latvijā nav apstiprināts neviens saslimšanas gadījums ar koronavīrusa izraisīto slimību COVID–19, bet situācija pasaulē un arī Eiropā ir mainīga, tādēļ aicinām aktuālajai informācijai sekot līdzi SPKC mājas lapā.