No 3. jūnija būs atjaunoti visi veselības aprūpes pakalpojumi

Svarīgākais īsumā:

  • No 29. maija tiek paplašināta dienas stacionārā sniegto plānveida veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana.
  • No 3. jūnija veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana tiek atjaunota pilnībā. 
  • Ārstniecības iestādēs joprojām būs jānodrošina stingri piesardzības pasākumi. 

No 29. maija, papildus esošajiem ārstniecības pakalpojumiem, ārstniecības iestādes varēs nodrošināt arī visus dienas stacionārā sniegtos plānveida veselības aprūpes pakalpojumus. Tāpat nebūs ierobežojumu, lai veiktu nepieciešamos izmeklējumus. 

Savukārt no 3. jūnija būs atļauts sniegt arī visus plānveida stacionāros veselības aprūpes pakalpojumus - būs pilnībā atjaunoti visi veselības aprūpes pakalpojumi. 

Ārstniecības iestādēm tāpat kā līdz šim būs jāturpina ievērot piesardzības pasākumi. Piemēram, jānodrošina atsevišķa pacientu plūsma, jāierobežo pacientu skaits, kas vienlaicīgi uzturas ārstniecības iestādes telpās, kā arī jānosaka precīzs ierašanās laiks, kad klients saņems veselības aprūpes pakalpojumu. Gan mediķiem, gan pacientiem būs jānodrošina individuālie aizsardzības līdzekļi, savukārt pēc katras pacienta vizītes jāveic dezinfekcijas pasākumi. 

To, vai pacientam pirms plānveida pakalpojuma saņemšanas ir nepieciešams veikt COVID-19 testu, lems ārstējošais ārsts. 

Ārstniecības iestādēm iespēju robežās sākotnēji būs jānodrošina veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana tiem klientiem, kuru iepriekšējais pieraksts tika atcelts ārkārtējās situācijas dēļ. Vienlaikus pacienti aicināti būt saprotošiem, jo ārstniecības iestādēm ir jāsagatavojas, lai spētu pakalpojumu sniegšanu nodrošināt pilnā apmērā, ievērojot visas drošības prasības. 
 

Lai saņemtu precīzāku informāciju par valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, var sazināties ar Nacionālo veselības dienestu pa tālruni 80001234 vai meklēt informāciju interneta vietnē www.rindapiearsta.lv

Savukārt gadījumos, ja ārstniecības personas vai ārstniecības iestādes nesniedz minētos  pakalpojumus, ar sūdzību var vērsties Veselības inspekcijā. Sūdzības var iesniegt elektroniski, sūtot e-pasta vēstuli uz adresi viatvi.gov.lv vai sazinoties pa tālruņa numuru 67507993.