No ārvalstīm ieceļojušajiem samazina pašizolācijas termiņu līdz 10 dienām

Ministru kabinets atbalstījis Veselības ministrijas priekšlikumu no ārzemēm ieceļojušajiem samazināt pašizolācijas termiņu no 14 uz desmit dienām, vienlaikus nosakot dažus izņēmumus.

Pašizolācijas perioda ilgums, kas jāievēro pēc iebraukšanas vai atgriešanās no valstīm ar augstu saslimstības ar Covid-19 līmeni, ir pārskatīts, ņemot vērā jaunākos starptautisko ekspertu ieteikumus attiecībā uz Covid-19 inkubācijas periodu. 

"Ir konstatēts, ka desmit dienu pašizolācija lielā apmērā nepalielina risku šim cilvēkam inficēt citus. Cilvēks desmitajā dienā var atgriezties darbā," pauda Veselības ministre Ilze Viņķele.

Turpmāk pašizolācijas ilgums tiek noteikts 10 dienas pēc izbraukšanas no valsts, kas iekļauta Slimību profilakses un kontroles centra sarakstā kā valsts ar augstu saslimstību ar Covid-19. Papildus nosacījumi attiecināti uz personām, kuras ir nodarbinātas ārstniecības iestādēs, sociālās aprūpes institūcijās un izglītības iestādēs un atrodas tiešā kontaktā ar citiem cilvēkiem, piemēram, ārsti, kuri sniedz palīdzību pacientam, vai skolotāji, kuri strādā ar bērniem.

Šiem cilvēkiem 8. dienā pēc attiecīgās valsts pamešanas būs jāveic Covid-19 tests. Ja tests būs negatīvs, tad 11. dienā pēc attiecīgās valsts pamešanas varēs atgriezties darbā. Ja testu nevēlēsies veikt, pašizolācijas ilgums saglabāsies iepriekšējais – 14 dienas.